WELLNESS A PÉČE O NEMOCNOU KŮŽI A SRST

LÉČEBNÉ ZÁBALY
DOPROVODNÁ LÉČBA KŮŽE A SRSTI pomocí PERLIČKOVÉ LÁZNĚ S OZÓNO TERAPIÍ - svědivost, infekce, ektoparaziti (blechy, svrab, dravčík, sametka, demodex), ostatní paraziti, alergie, hotspoty, folikulitida, alopecie, seborea a další
REGERENACE SRSTI S NADMĚRNÍM VYPADÁVÁNÍM
REGENERACE PŘI OBMĚNĚ SRSTI - LÍNÁNÍ
POHYBOVÝ APARÁT - PÉČE S PERLIČKOVOU LÁZNÍ:
REGENERACE PSA SPORTOVCE, NEBO DŮCHODCE, REGENERACE PSA S KLOUBNÍMI ONECMOCNĚNÍM, PO OPERACÍCH , CELKOVÁ PSYCHICKÁ REGENERACE

wellnes1.png

PERLIČKOVÁ LÁZEŇ:
Tento přístroj je vyroben v Itálii, nese označení SPA  Iv San Bernard a splňuje přísné parametry, které jsou limitovány dermatology specialisty, pro léčbu psů a drobných zvířat.
Na co lze perličkovou koupel s ozónem doporučit?
 • zlepšuje krevní oběh a upravuje srdeční arytmii
 • hluboce čistí kožní póry a uvolněné folikuly, má detoxikační účinky a výrazně posiluje imunitní systém kůže
 • po trimování vymývají prázdné chlupové cibulky a tím  napomáhají ke kvalitní tvorbě zdravého a silného chlupu
 • vzhledem k tomu, že z podkoží a svaloviny odvádí CO2 a kyselé zplodiny, snižuje svalové napětí,  ovlivňuje i usazování kyselin v kloubech a tím působí při revmatických potížích a  artritýdě.
 • jsou vhodným doplňkovým léčebným procesem  v řadě  onemocnění. O3 obsaže v bublinkách roztahuje vlásečnice v kůži i v podkoží a okysličují krev. Tím  stimulují celý krevní oběh i srdeční činnost, usnadňují dýchání a pracovní režim všech vnitřních orgánů.
 • Protože jsou perličkovou masáží s ozónem posilovány vlásečnice zásobující chlupové cibulky, příznivě ovlivňují stavy nadměrného línání, alopecie, seborey hnisavá ložiska v perličkové lázni s ozónem ustupují a dají se ošetřit přísadami v podobě léčebných olejíčků.
Velmi jemné vyhřáté bublinky dokáží proniknout i přes bohaté osrstění až na samotnou kůži psa. Tak dokáží ošetřit ne jen srst, ale hlavně kůži psa.
Drobné vyhřáté bublinky vháněné pod tlakem do vody jemně masírují kůži, otevírají póry a O3 prostupuje do kožních pórů, kožní škáry, folikulů a vlásečnic v kůži i v podkoží. O3 okysličuje přes vlásečnicové stěny krev a roznáší ji do všech orgánů v těle.
Proto mají tyto koupele blahodárný vliv ne jen pro kůži samotnou, ale působí na harmonii celého vnitřního prostředí ošetřovaného zvířete.
Je samozřejmé, že nejsilnější léčebné účinky jsou hlavně v kůži a podkoží.
Pejskům tak lze pomáhat v řadě kožních onemocnění, kde jak už se psalo, dostává se do pórů, folikulů, které jemným způsobem vymývá a dezinfikuje (plísně, kvasinky, bakterie, viry), dokáže usmrtit i některé z řady parazitů, nebo jejich vývojová stádia. Pronikáním O3 do podkoží, prokysličováním a roztahováním vlásečnic a zvýšeným prokrvováním zpomaluje proces nadměrného, či chronického línání a výrazně podporuje růst srsti, proto se využívá především v léčení alopecií, různých typů seborey, pomáhá v hojení ran po operaci, dokonce je vhodným pomocníkem v léčbě některých úporných hnisavých, mokvavých  procesů kůže.
O3 vynikajícím způsobem ošetřuje kůži po trimování. Není pravdou, že po trimování se kůže nemá čistit, ba právě naopak, vyčištění kůže a folikulů po trimování by mělo být naprostou samozřejmostí a věnovat mu více pozornosti. Tato lázeň po trimování opravdu ošetří folikuly na té nejvyšší úrovni a zabrání tak vniknutí choroboplodných zárodků dovnitř.
Tuto základní perličkovou masážní koupel lze nadále doplnit řadou přidaných speciálních olejů a balzámů, kterými lze účinnost koupele ještě více soustředit na některé kožní nedostatky, poruchy, nebo onemocnění. Lze také přidat aromaterapii,  která je stavěná především pro účely perličkové a ozónové lázně a příznivě ovlivňuje psychiku psa, svědivost kůže, omezuje tvorbu lupů, příznivě působí na seboretické stavy apod.
Pro kloubové a svalové potíže lze také použít speciální tlakovou vodní masáž, která dokáže velmi jemným způsobem přiměřeně teplou vodou (může být obohacená o minerály, oleje, masky) masírovat a uvolňovat tak známé a bolestivé svalové napětí.Tato tlaková vodní masáž spojená s ozónem a uvolňujícími olejíčky a balzámy potom působí přímo zázračně na pohybovou soustavu vašeho pejska. (Tlakovou masáž plánuji v nejbližších měsících.)
Dokonce v pooperačních aplikacích perličkové masážní koupele jsou zaznamenány vynikající výsledky s rychlým a kvalitním hojením ran bez hnisavých ložisek.
Přístroj má sadu před nastavených základních programů a sám si podle nastavení určitého programu řídí teplotu bublinek, množství ozónu, časové rozložení práce s bublinkami i vypnutí přístroje.
Jistě Vás napadne, že při léčení pejsků může dojít ke kontaminaci prostředí a právě i s tímto výrobce počítal a vytvořil program pro sanaci celého prostředí. Při sanaci prostředí proudí z přístroje takové množství O3, které dezinfikuje vše, co se tam nachází.
POKUD DLOUHO BOJUJETE S ONEMOCNĚNÍM KOŽNÍM NEBO SE SRSTÍ JE SE MOŽNÉ DOMLUVIT NA KONZULTACI A VHODNÉ LÉČBĚ SE SPECIALISTKOU S PANÍ VETERINÁŘKOU MVDr . Rostislavou Fábíkovou - veterinární dermatoložkou.
MVDr. Rostislava Fábíková Působí především v Itálii, v Česku. Je členem Americké asociace veterinárních dermatologů a Evropské asociase veterinárních dermatolog.
Děkuji moc Jarmile Kašparové za tento článek zpracovaný k tomuto přístroji.

Služby

 • HOTEL PRO PSY - VENKOVNÍ, VNITŘNÍ, V.I.P.
 • MODERNÍ VÝCVIK PSŮ
 • INTERNÁTNÍ UBYTOVÁNÍ S VÝCVIKEM
 • VÝCHOVA A PŘEVÝCHOVA
 • CHOV BELGICKÉHO OVČÁKA MALINOIS
 • VÝCVIKOVÉ AKCE, UKÁZKY
 • DENTÁLNÍ HYGIENA BEZ ANESTEZIE
 • SALÓN - STŘÍHÁNÍ A TRIMOVÁNÍ
 • SPA A WELLNES
 • DOPROVODNÁ LÉČBA KOŽNÍCH ONEMOCNENÍ

Více jak 40 plemen u nás v hotelu

jorkšírský teriér, čivava, německý špic, čínský chocholatý pes, velký knírač, jack russell teriér, parson russel teriér, jagdteriér, foxteriér, jezevčík, francouzský buldoček, americký stafordšírský teriér, americký pitbulteriér, stafordšírský bulteriér, cane corso, argentinská doga, maďarský ohař, malý müsterlandský ohař, německý ohař krátkosrstý, velký gaskoňsko-saintongeoisský honič, štýrský brakýř, rakouský hladkosrstý brakýř, bavorský barvář, border teriér, bígl, anglický špringršpaněl, velššpringršpaněl, border kolie, šeltie, kólie, rhodéský ridgeback, labradosrský retriever, howavard, zlatý retriever, německý boxer, dobrman, rotwailer, bilý švýcarský ovčák, německý ovčák, československý vlčák, švýcarský salašnický pes, belgický ovčák, bobtail, irský vlkodav, kříženci

Recenze

Aktuality

 • 05 Led 2021

  Ceník od 1.1.2021

  Zjišťujeme, že 95% pejsků potřebují více péče, více našeho času. Nejsou zvyklý trávit čas sami. Nebo jsou zvyklý na celodenní přístup venku a podobně. Bohužel je to více péče a více starostí a času. Proto upravujeme ceník. Děkujeme za pochopení.

 • 05 Led 2021

  Stříhání drápků a běžící pás

  Nově nabízíme stříhání drápků a péči o ně. Dále běžící pás pro kondici a zdravý pohyb, kdy pes zapojí všechny čtyři končetiny.

 • 23 Srp 2020

  Soubory ke stažení

  Nová smlouva a dotazník. Prosíme o pečlivé přečtení dotazníků speciálně u povaha psa a problémové chování. Budeme dotazníky chtít od každého klienta znovu vyplnit. Tento dotazník si můžete každý stáhnout - hotel/soubory ke stažení. Děkujeme.

Archív